Skip links

Města a obce

Trutnov

Město Trutnov je od začátku své historie pokládáno za obchodní i turistické centrum pro východní Krkonoše.

Jičín

Město Jičín se nachází asi 85 km severovýchodně od Prahy v krásném prostředí Českého ráje. Původní sídlo vzniklo kolem roku 1300 v místech dnešního Starého Města.

Náchod

Město Náchod se rozkládá na obou březích řeky Metuje. Bylo založeno v r. 1254 a je přirozeným historickým, turistickým, správním a průmyslovým centrem celé oblasti Kladského pomezí.

Dvůr Králové nad Labem

Dvůr Králové nad Labem je historické město malebného Podkrkonoší. Nabízí řadu historických, kulturních a uměleckých památek, krásné okolí a bohaté možnosti sportovního i kulturního vyžití jak v letních, tak v zimních měsících.

Pec pod Sněžkou

Pec pod Sněžkou je jedním z významných turistických středisek v zimním, ale i v letním období.

Vrchlabí

Malebné horské město Vrchlabí, v dávných dobách ves horníků, hutníků a sklářů, je právem nazýváno \“Bránou Krkonoš\“ a je ideálním výchozím místem do nejvyšších českých hor.

Žacléř

V nadmořské výšce. leží pod Žacléřským hřbetem městečko Žacléř, východní brána Krkonoš. Nad městem stál již ve středověku hrad, který střežil obchodní stezku.

Malé Svatoňovice

Obec lidově zvanou Studánka, s cca 1500 obyvateli, naleznete ve východních Čechách v podhůří Krkonoš. Narodil se zde spisovatel a novinář Karel Čapek, v jeho rodném domě je zřízeno Muzeum bratří Čapků